Chcecie urządzić imprezę z okazji Halloween lub po prostu ozdobić w charakterystyczny sposób swój dom? Jest na to kilka sposobów, od prostych duchów z prześcieradeł do naprawdę strasznych stworzeń kryjących się pod abażurem lamp. Przedstawiamy dom na Halloween.

Malowane butelki

Zaczniemy od najprostszych rzeczy: na przykład takie miłe straszne stworki z butelek, można zrobić razem z dzieciakiem. Wszystko co jest potrzebne to butelki i farby. Można je będzie wykorzystać jako świeczniki – wosk ściekający po butelce będzie nadawał atrakcyjności dekoracji.

Świeczki

Jakie święto, bez zagadkowych płomieni. Kupować świeczki w kształcie czaszek, pająków itp., nie jest zbyt ekonomiczne. Natomiast zwykłe kubeczki ozdobione czarną koronką, zadadzą gotycki nastrój, nawieją trochę tajemniczości.

Papierowe nietoperze

Po tym jak się ozdobi butelki, można namówić dzieci powycinać z czarnego papieru nietoperzy. Niektóre będą zwisały za cienkich żyłkach pod sufitem, a inne można zamieścić na stole, niech goście poczują atmosferę Halloween. Z papieru również można zrobić sympatyczne dynie, też dosyć charakterystyczne dla tego święta ozdoby.

Upiory z bandaży

Bardzo fajnie i aktualnie będzie wyglądała rodzinka upiorów gdzieś na komodzie, lub za stołem. Zrobić taki bajer nie jest trudno, wystarczy nasiąknięty klejem bandaż zamieścić na nadmuchany balon i poczekać aż klej wyschnie. Później wystarczy go zdjąć ozdobić i umieścić w odpowiednim miejscu.

Mini mumia

Warto zrobić kilka mumii, z uginającymi się kończynami, można ich posadzić na grzbiecie stołu obok talerzy. Najpierw robimy szkielet z drutów, później po prostu owijamy taki karkas białą tkaniną, ważne, żeby wyglądała ona staro i poszarpanie, to doda realizmu, chociaż do prawdziwej jej jeszcze będzie daleko.

Tyle i jeszcze więcej ozdób można wymyślać na Halloween, najważniejsza jest smykałka i chęci, po za tym takie majsterkowanie szczególnie korzystnie wpłynie na dzieci, no i czasami oczywiście i na osoby dorosłe.