Przedpokój jest pomieszczeniem problematycznym, ponieważ jest dość mocno ograniczony pod względem wielkości, a jednocześnie powinien przechowywać jak największą ilość rzeczy, takich jak ubrania wierzchnie, parasole, nakrycia głowy etc. Dodatkowo jest on pierwszym pomieszczeniem, do którego wchodzą goście, więc powinien prezentować się nienagannie. A żeby tego było mało, nie może on zaburzać tak zwanego szlaku komunikacyjnego do innych pokojów w naszym mieszkaniu. Chyba wszyscy się zgodzą, że urządzenie go w ciekawy i funkcjonalny sposób jest nie lada wyzwaniem. Jednak nie jest to niemożliwe i na ratunek przybywa właśnie ten artykuł, w którym znajdziecie 5 pomysłów na zaprojektowanie przedpokoju.

1. Optyczne powiększenie, czyli zastosowanie luster i białego koloru

Pewnie nieraz się spotkaliście z wykorzystaniem luster w takich niewielkich pomieszczeniach, jakim jest przeważnie hol. Lustra bowiem, posiadają ogromną zaletę, jaką jest optyczne powiększenie danego pokoju. Kolejną zaletą posiadania lustra w przedpokoju jest oczywiście fakt, iż można się w nim przejrzeć przed wyjściem, sprawdzić, czy każdy element naszego stroju, aby na pewno do siebie pasuje. Dodatkowo aranżacja przedpokoju powinna opierać się na wykorzystaniu białego koloru, który również daje nam złudzenie większej przestrzeni.

2. Praktyczne ozdoby

Zdarza się, że nasz przedpokój jest tak mały, że nie ma w nim miejsca na umieszczenie szafy, w której możemy schować wszelkie okrycia wierzchnie, w takim wypadku dobrze jest wybrać wieszaki ścienne, lub wolnostojące. Aktualnie możemy znaleźć wiele stylowych wieszaków, klasyczne, eleganckie wieszaki wykonane z drewna, ale również, te wykonane ze stali, bardziej odnajdujące się we wnętrzach industrialnych.

Kolejną dekoracją, która musi znaleźć się w przedpokoju, jest schowek na klucze. Na szczęście nie musi on być nudny, czy sztampowy, ponieważ możemy zaopatrzyć się w stylową jego wersję, jaką oferuje wiele sklepów, specjalizujących się w dodatkach do domu.

3. Żywe kwiaty

Aranżacje wnętrz bez wykorzystania żywych roślin nie byłyby takie same, dlatego świetnym pomysłem będzie wykorzystanie w naszym przedpokoju ulubionych kwiatów lub roślin, które pozytywnie wpłyną na nasze samopoczucie. Świetnie sprawdzą się kwiaty cięte, które umieścimy w ciekawym wazonie oraz te doniczkowe. Jednak mankamentem kwiatów wazonowych, jest to, że za moment trzeba je wymienić, dlatego dla tych mniej cierpliwych polecamy rośliny doniczkowe.

Hitem wnętrzarskim w ostatnim czasie jest Monstera Dziurawa, którą charakteryzują liście o sercowatym kształcie z wycięciami, a to, czym przekonuje do siebie, jest niezwykle łatwa pielęgnacja  i świetnie przystosowanie do warunków, które panują w naszych mieszkaniach.

4. Fotografie w ramkach i nie tylko

O ile mamy wolną ścianę w przedpokoju, to pomysłem na wykorzystanie jej powierzchni będzie zamieszczenie na niej rodzinnych zdjęć. Możemy umieścić je w ciekawe ramki różnej wielkości, które będą elementem pasującym do naszego wystroju. Alternatywą dla fotografii może być zawieszenie plakatu ulubionego filmu, spektaklu, czy cytatu, który ma dla nas szczególne znaczenie.

5. Dywan

Dobór dywanu do naszego wnętrza oprócz walorów estetycznych powinien również spełniać swoje główne funkcje, jakimi są utrzymanie w czystości mieszkania oraz zapobieganie utrzymywania się w nim wilgoci. Z tego powodu do przedpokoju powinniśmy wybrać porządny dywan, o wysokiej chłonności. Z oczywistych względów należałoby zdecydować się na ten o ciemnych kolorach, aby jak najdłużej pozostał w dobrej kondycji.  

Przedpokój jest trudnym pomieszczeniem, który powinien charakteryzować się głównie funkcjonalnością, ale i nienagannym wyglądem. Powyższe pomysły powinny Wam pomóc w odnalezieniu najlepszego sposobu na aranżacje przedpokoju w Waszych wnętrzach.