Styl skandynawski w aranżacji łazienki stał się hitem. Zrównoważone połączenie nowoczesnego minimalizmu z niezwykłym akcentem ciepła i przytulnego klimatu to idealne rozwiązanie zarówno dla zwolenników tradycyjnego jak i współczesnego designu. Zobacz jakie meble wybrać, by urządzić łazienkę w skandynawskim stylu.

Na co zwrócić uwagę urządzając łazienkę?

Aranżując łazienkę w stylu skandynawskim należy zwrócić uwagę zwłaszcza na minimalizm. Wnętrze powinno optycznie wydawać się czyste i jasne.  Unikaj zbyt wielu dodatków, skup się na tych najbardziej funkcjonalnych. Wkomponuj je, wybierając odpowiedni kolor i kształt spraw, że to właśnie one staną się największą ozdobą łazienki.

Jakich kolorów użyć do aranżacji łazienki?

Styl skandynawski to przede wszystkim stonowane kolory, jak zieleń, biel i szarości. Mówi się, że to odcienie Ziemi. To właśnie nawiązaniem do natury charakteryzuje się wnętrze urządzone w tym klimacie. Świeżość bieli przełamywana jest ciemną zielenią lub jasnym brązem. Dodatkowym ociepleniem wnętrza stwarza użyte w nim drewno.

Łazienkowe meble w stylu skandynawskim

Meble muszą dopasowywać się do minimalistycznego stylu skandynawskiego. Powinny dopełniać wnętrze swoim prostym, ale niebanalnym wyglądem i wysoką funkcjonalnością.

Prostota kształtu i niebanalna barwa

Wyjątkową, spełniającą wszystkie zasady skandynawskiej aranżacji jest kolekcja Como. Meble w odcieniu cappuccino to niebanalne rozwiązanie wprowadzające do łazienki naturalnego klimatu. Odcień idealnie prezentuje się w połączeniu z bielą, tworząc tym samym jasną aranżację i eliminując poczucie przesadnej sterylności. Oprócz funkcjonalnej głębokości szuflad szafki posiadają także system cichego domykania. Wybór tych mebli to wprowadzenie do łazienki harmonii.

Niezastąpione drewno

Nowoczesne meble to przede wszystkim funkcjonalność, ale także ozdoba, wypełnienie wnętrza. Banalną biel bezkonkurencyjnie przełamują drewniane szafki. Dodają one pomieszczeniu optycznego ocieplenia i naturalnego klimatu. W przypadku wyboru takiego rozwiązania szczególnie sprawdzi się kolekcja LATTE. Wyróżnia się ona długimi uchwytami do otwierania mebli, dzięki którym przełamany zostaje ich geometryczny kształt. To optycznie wysmukla szafki z głębokimi szufladami i nadaje im nowoczesnego wyglądu. Do aranżacji łazienki w stylu skandynawskim szczególnie polecane są meble z tej kolekcji w kolorze jasnego buku truflowego.

Wyjątkowość czerni i grafitu

Niepodważalnym odcieniem Ziemi jest także czerń i grafit. To właśnie takie nietuzinkowe rozwiązanie proponuje kolekcja Olex. Meble te będą doskonałym przełamaniem dla nieuniknionej w łazience bieli. Zarówno czerń jak i grafit dobrze komponuje się z jasnym drewnem. Warto przy takim połączeniu zwrócić uwagę na dobre oświetlenie łazienki i dodanie do pomieszczenia dużego lustra. Obydwa rozwiązania wyeliminują problem optycznego pomniejszenia przestrzenia, możliwy przy zastosowaniu dużej ilości ciemnych odcieni.

Styl skandynawski podbija serca urządzających łazienki. Wyjątkowym plusem jest ponadczasowość tej mody. Szczególnie ważne przy zdecydowaniu się na styl skandynawski jest dobór mebli.  Na szczęście nowoczesne meble do łazienki w połączeniu z odpowiednimi dodatkami i barwami stają się nie tylko funkcjonalnym schowkiem kosmetyków, ale także ozdobą pomieszczenia.