Dziecko powoli wyrasta z łóżeczka, które postawiliśmy w najmniejszym pokoju w naszym mieszkaniu. Na pewnym etapie jego życia przychodzi czas na zmianę aranżacji. Potrzeba ta pojawia się z powodów praktycznych, ale nie tylko. Im dziecko starsze, tym bardziej odczuwa potrzebę posiadania czegoś swojego, niekoniecznie zgodnego z maminym gustem.

Duże łóżko, mało miejsca

Salony meblowe i pracujący w nich projektanci sukcesywnie idą z duchem czasu. Katalogi właściwie wszystkich większych firm obfitują w przykładowe aranżacje małych pomieszczeń. Panuje powszechna świadomość, jak wielu klientów to ludzie mieszkający w blokach, a przy tym nastawieni na komfort. Słysząc słowa „meble” i „komfort”, łóżko jest oczywiście pierwszym, co nam się nasuwa. A wariantów takiego, które pełniłoby więcej funkcji, w połączeniu na przykład z regałem, jest mnóstwo. Zamiast klasycznego tapczanu dziecko może wybrać miejsce do spania, gdzie na piętrze znajduje się materac, a na dole biurko i półka na książki.

Niezwyczajne biurka

Przyzwyczajeni jesteśmy, że biurko stawiamy przy ścianie, gdzieś w kącie pomieszczenia. Teraz jednak pojawiły się modele, które można umieścić na środku, na ukos, jakkolwiek dusza zapragnie. Takie biurka prezentują się ładnie z każdej strony, a  nad blatem często znajduje się podłużna belka, do której mocowane są koszyczki i innego typu organizery – to oryginalny sposób na przechowywanie rzeczy. Jaki jest plus stawiania biurka w niecodziennym miejscu? Jeżeli metraż pokoju dziecięcego jest niewielki, nie trzeba będzie martwić się o dokładne wymierzanie wielkości mebla. Najważniejsze, by pozostawić miejsce na swobodne poruszanie się.

Przechowywanie

Oczywiście zamontowanie półek lub szaf wnękowych wymaga uprzedniego przygotowania remontowego i miejsca jest więcej tylko optycznie. Przy zastosowaniu tej metody pomieszczenie wygląda ewidentnie na mniej zagracone. Poza tym świetnym rozwiązaniem będzie też wykorzystanie pudełek na rzeczy, które są rzadko używane, ale jednak nie do końca zbędne. Można je ustawić na szczycie mebli bądź na niezapełnionych półkach – wzory i kolory takich elementów obecnie są naprawdę nieskończenie różnorodne.