Lokalu usługowego, jakim jest salon fryzjerski, nie urządza się na co dzień, a żeby zrobić to dobrze, należy się porządnie natrudzić. Musimy pamiętać, że wygląd naszego lokalu mocno oddziałuje na wrażenia klientów, czasami jest to jeden z głównych  kryteriów, którymi kieruje się potencjalny nabywca podczas wyboru tego, a nie innego salonu. Dlatego powinniśmy się wystrzegać błędów, które zdarzają się najczęściej podczas aranżacji salonów fryzjerskich.

Oszczędzanie na meblach

Tak jak już wyżej zostało wspomniane, walory estetyczne naszego lokalu są wskaźnikiem, na którego podstawie wyciągane są wnioski przez klientów na temat naszych usług. Meble fryzjerskie są jednym z głównych przedmiotów znajdujących się w salonie, dlatego o ich wygląd, a zarazem jakość powinniśmy się szczególnie postarać. Nie odkryjemy Ameryki, jeśli powiemy, że klienci lubią wnętrza ładne, zadbane,  w nich się dobrze czują i chcą do nich wracać. Wysokiej jakości meble do salonu fryzjerskiego, które prezentują się nienagannie, w stylu nowoczesnym, jak i te bardziej tradycyjne znajdziecie w sklepie: https://modnakaja.pl.

Zbyt bliskie osadzenie stanowisk

Kolejnym błędem, który jest często popełniany przez właścicieli salonów fryzjerskich, to zbyt bliskie osadzanie stanowisk względem siebie. Takie działanie sprawia, że profesjonaliści, którzy pracują w naszym lokalu, nie mają wystarczającej ilości miejsca podczas pracy z włosami klienta. Po pierwsze wpływa to na komfort klienta, po drugie na komfort pracy stylistów, a po trzecie na jakość usług przez nas oferowanych.

Niewłaściwa wysokość myjni fryzjerskiej

Bardzo częstym błędem jest również niewłaściwa wysokość jednego z najważniejszych mebli w salonie, czyli myjni fryzjerskiej. Co prawda nie wpływa to bezpośrednio na klienta, ale głównie na wygodę pracy naszych fryzjerów. Otóż jeśli myjnia będzie zbyt niska, może to powodować w dłuższej perspektywie problemy z kręgosłupem, które będą wynikały z nadmiernego schylania się. W przypadku myjni, która jest za wysoka, nasi pracownicy nie będą w stanie w odpowiedni sposób zająć się pielęgnacją włosów klienta.

Nieodpowiedni dobór konsolet do wnętrza

Istnieją dwa rodzaje konsolet fryzjerskich – wolnostojące, czyli wyspowe i przymocowywane do ściany. Wolnostojące są bardzo efektowne, przez co właściciele salonów  często wykorzystują je do swoich lokali, w których niekoniecznie dobrze się sprawdzają. Mamy na myśli głównie ilość miejsca, którym dysponujemy. Otóż w lokalach dużych, przestrzennych, konsolety wolnostojące sprawdzą się świetnie, jednak tam, gdzie mamy niewiele miejsca, powinniśmy kierować się zdrowym rozsądkiem i wybierać te konsolety, które można przymocować do ściany.

Brak przywiązania uwagi do wartości recepcji

Czasami nie jesteśmy świadomi tego, jak ważna jest strefa recepcji. Jest to pomieszczenie, w którym witamy się z klientem i żegnamy, dlatego pełni ono funkcję wizytówki naszego salonu. Powinniśmy zadbać, aby recepcja była wyposażona w profesjonalne meble z miejscem na komputer, kalendarze i inne dokumenty, tak aby panował porządek, który wpływa na odbiór naszego salonu przez klientów. Świetnym rozwiązaniem będzie też wyposażenie tej strefy w rośliny, które dodadzą charakteru lokalowi.

Podczas aranżacji wnętrza lokalu, w którym ma znajdować się salon fryzjerski, powinniśmy przede wszystkim zadbać o profesjonalne, wysokojakościowe meble. Dodatkowo musimy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej ilości miejsca między stanowiskami, tak aby zapewnić komfort zarówno stylistom, jak i klientom. Powinniśmy również się wystrzegać zaniżania wartości recepcji, która jest kluczowa dla każdego salonu kosmetycznego.