Aby fryzjer mógł komfortowo pracować, konieczne jest właściwe wyposażenie salonu fryzjerskiego. Zaopatrzenie studia w wyspecjalizowane meble zagwarantuje wygodę podczas obsługi klientów i pozytywnie wpłynie na sam wizerunek działalności. Szeroki wybór produktów oferowanych przez profesjonalne firmy gwarantuje, że każdy z łatwością dobierze coś idealnego do swojego punktu obsługi. Jakie meble muszą znaleźć się w każdym salonie fryzjerskie?

Fotel fryzjerski

Podstawowym meblem, jaki musi znaleźć się w każdym salonie, jest fotel fryzjerski. Decydując się na zakup tego elementu wyposażenia, możemy wybierać spośród licznych model różniących się wielkością, ceną, kształtem i funkcjonalnością. Fotel powinien być obrotowy i wyposażony w możliwość regulowania wysokości. Obecnie najpopularniejsze są krzesła posiadające pompę hydrauliczną, dzięki której do zmian wysokości klient nie musi schodzić z fotela.

Istotne jest również, by krzesło fryzjerskie posiadało podłokietniki oraz niskie oparcie pod plecy, które zapewnią każdemu obsługiwanemu maksymalny komfort. Wygodę zwiększy również podstawka pod nogi, na której klient będzie mógł wygodnie oprzeć stopy. Wybierajmy fotele fryzjerskie wykonane z trwałych materiałów, które nie będą ulegały szybkiemu przetarciu czy odbarwieniu. Zwróćmy uwagę również na sam wygląd dobieranego krzesła. Dobrze dopasowane fotele będą stanowiły  prawdziwą ozdobę każdego salonu.

Taborety i hokery

Praca fryzjera bardzo często wymaga pozostania w jednej pozycji przez długi czas. Aby zapewnić sobie wygodę i komfort, warto zdecydować się na zakup taboretu lub hokera fryzjerskiego. Umożliwi on przybranie odpowiedniej postawy, dzięki której nawet bardzo długa praca będzie komfortowa. Najlepiej wybierać taborety i hokery regulowane, których wysokość można dogodnie zmieniać. Dodatkową zaletą będzie podstawa wyposażona w gumowe kółka. Warto postawić na sprawdzone marki takie jak Alaya, AV czy BS, co zagwarantuje nam, że sprzęty będą inwestycją na lata. Wysokiej jakości taborety i hokery znajdziesz na stronie https://modnakaja.pl/pl/meble-fryzjerskie-oferta-48h_taborety-hokery/.

Myjni fryzjerska

Myjnia fryzjerska, nazywana również potocznie myjką, jest niezbędnym elementem, który musi znaleźć się w każdym salonie fryzjerskim. Umożliwia ona umycie włosów, farbowanie lub wykonanie relaksującego masażu głowy. Warto zadbać o to, by myjnia była jak najbardziej komfortowa dla klienta. Możemy zdecydować się na wybór myjki posiadającej wbudowany fotel lub wybrać wersję, do której możemy dostawić dowolne krzesło. Istotna jest także wielkość i głębokość misy myjni. Bardziej płaskie wersje zapewnią fryzjerowi wygodny dostęp do włosów klienta, natomiast te głębsze będą chroniły przed nadmiernym rozchlapaniem wody. Konieczne wybierajmy modele wykonane z odpornych na wodę materiałów, które pozostaną estetyczne mimo intensywnej eksploatacji.

Odpowiednio dobrane meble są podstawą umożliwiającą funkcjonowanie całego salonu fryzjerskiego. Zyskają na tym nie tylko fryzjerzy, którzy dzięki nim mogą sprawniej pracować, ale również klienci. Osoby korzystające z usług profesjonalnego studia docenią dopracowane wnętrze i z pewnością zdecydują się na ponowną wizytę.