Sypialnia to miejsce, w którym spędzamy sporo czasu, które powinno nas relaksować i odprężać. Sypialnia ma dawać nam poczucie bezpieczeństwa i intymności. Sprawdź co zrobić, aby nadać subtelny i modny wygląd Twojej sypialni.

Kolory

Jeśli chcemy osiągnąć efekt przytulnego i ciepłego miejsca należy zdecydować się na ściany w kolorze beżowym lub pastelowym. Jeśli chodzi o pastele to może to być zarówno róż, zieleń, żółty jak i pomarańcz. Chętnie wybieranym kolorem ostatnio jest miętowy, który perfekcyjnie komponuje się z kolorem białym. Pastelowy róż nada sypialni romantyczności

W przypadku kiedy chcemy osiągnąć efekt minimalistyczny musimy użyć do tego celu białego koloru. Na pewno nasza sypialnia będzie wtedy optycznie większa. Chcąc osiągnąć harmonie należy zdecydować się na pastelowy szary, który świetnie sprawdza się w klasycznym stylu oraz w połączeniu z białymi meblami czy podłogą.

Jeśli jesteśmy fanami mocnych, wyrazistych i odważnych kolorów można zdecydować się na czerwień lub burgund. Jeśli nie jesteśmy przekonani w 100% co do tak mocnego koloru, można pomalować jedną ze ścian, która ożywi sypialnie. Decydując się na styl minimalistyczny w sypialni warto pomyśleć o pomalowaniu sypialni na kolor turkusowy, który jest bardzo nowoczesnym i wyrazistym kolorem. Kojarzy się z wakacjami nad morzem.

Jeśli mowa już o energicznych i żywych kolorach, to na pewno jednym z nich jest kolor zielony w odcieniu greenery. Pasuje do sypialni w nowoczesnym stylu i na pewno dodaje energii o każdym poranku.

Oświetlenie

Oświetlenie, które wybierzemy do sypialni powinno przede wszystkim komponować się z kolorami ścian oraz umeblowaniem. Najczęściej wybierane jest to o ciepłej barwie. Światło w sypialni ma budować nastrój. Przede wszystkim oświetlenie ogólne, chcąc podążać za modą powinniśmy zastanawiać się między kilkoma punktami oświetleniowymi jak np. halogeny rozmieszczone na podwieszanym suficie. Jeśli jednak nie mamy możliwości na zamontowanie halogenów i jesteśmy zmuszeni wybierać między lampami wiszącymi musimy pamiętać, aby światło było rozproszone po całej sypialni.

Jeśli chodzi o oświetlenie nocne nie może dawać zbyt jasnego światła, aby nie zaburzać snu drugiej osoby. Należy pamiętać o tym, że takie światło powinno umożliwić nam np. czytanie książek. Można zdecydować się również na lampę stojącą z regulowanym ramieniem. Kiedy będziemy chcieli poczytać zawsze będziemy mogli skierować lampę w naszą stronę.