Czym jest minimalizm? Jest to przede wszystkim prostota i oszczędność wszelkich dodatkowych elementów. W minimalizmie należy dobrze się zastanowić, zanim umieści się kolejny mebel, czy nawet niewielki detal w danym pomieszczeniu, ponieważ może on wprowadzać zbędny chaos.

Ważne jest, żeby pamiętać o otwartych przestrzeniach, jasnych barwach, ewentualnie przełamanych kontrastującą czernią, czy szarością, dzięki temu uzyskamy harmonijny i elegancki efekt. Jeśli chodzi o materiały, to szkło, drewno i metal jak najbardziej sprzyjają temu stylowi. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek jak stworzyć minimalistyczne wnętrze każdego mieszkania.

Kuchnia

W kuchni łatwo wprowadzić zamęt, ze względu na ilość sprzętu oraz mebli kuchennych, które są niezbędne w tym pomieszczeniu. Zatem jak urządzić kuchnię minimalistycznie? Dobrym pomysłem jest wykorzystanie drewna w połączeniu z połyskującymi blatami. To niebanalne zestawienie nada naszemu wnętrzu charakteru, a dodatkowo nie będzie ono zwyczajnie nudne. Ciekawe projekty i meble do kuchni w prostym, a zarazem wyjątkowym stylu można znaleźć na: https://krakowska31.pl.

Salon połączony z jadalnią

Aby zapewnić, jak największą otwartą przestrzeń w mieszkaniu, która wiąże się ze stylem minimalistycznym, nie warto oddzielać kuchni i salonu ścianą, co dzisiaj już nie jest aż tak popularne, ale się zdarza. Dobrym pomysłem jest połączenie tych dwóch pomieszczeń wyspą, która będzie służyła jako przestrzeń jadalni, co pozwoli dodatkowo na zaoszczędzenie miejsca i pieniędzy, które trzeba byłoby zainwestować w meble do jadalni.

Salon musi być przede wszystkim przestronny, a taki efekt najlepiej uzyskać malując go na jasne kolory, które powiększają pomieszczenia optycznie. Ciekawym dodatkiem, który sprawi wrażenie większej przestrzeni, jest lustro, które można niebanalnie oprawić. Nie zapominajmy jednak o tym, że meble do salonu są niezbędne, jednak należałoby się dokładnie zastanowić nad ich ilością – idąc w myśl zasady Im mniej, tym lepiej.

Sypialnia

Chyba wszyscy się zgodzą, że w sypialni najważniejsze jest łóżko i to, jak się w niej czujemy. Sypialnia urządzona w dobrym stylu może poprawić naszą codzienną motywację do działania, także warto się zastanowić jak ją zaaranżować. Łóżko w sypialni minimalistycznej, a w zasadzie jego rama powinna być prosta, a zarazem solidna.

Nie zapominajmy o materacu, który pełni w łóżku kluczową rolę i nie warto akurat na nim oszczędzać, ponieważ właśnie od niego zależy nasza jakość snu. Nie jest wskazane, żeby ozdabiać sypialnie figurkami, czy nawet obrazami. Wystarczającą ozdobą jest dobre oświetlenie, dlatego ze stylem minimalistycznym idą w parze duże, szerokie okna.

Aranżacje wnętrz w stylu minimalistycznym mają na celu uzyskanie efektu czystości, harmonijności i spokoju. Brak dystraktorów, w postaci dodatków i zdobień, pozwoli nam cieszyć się prawdziwym urokiem naszego mieszkania. Nie bez przyczyny minimalizm i wywodzące się z niego style skandynawskie, czy industrialne cieszą się coraz większą popularnością w naszym kraju.