Lofty to mieszkania urządzone w starych, nieużywanych budynkach poprzemysłowych np. fabrykach, magazynach. Wyróżniają się zazwyczaj dużą powierzchnią, wysokimi sufitami i otwartą przestrzenią. Niestety na takie warunki mieszkaniowe nie każdy z nas może sobie pozwolić, jednak styl, w jakim utrzymane są wnętrza loftów, możemy z łatwością przemycić do naszego mieszkania.

Surowa aranżacja

Lofty wyróżnia wyjątkowo surowa aranżacja wnętrza. Beton na ścianie, podłodze lub surowe mury pozytywnie wpłyną na prezentacje mieszkania. Dobrze prezentuje się również nieobrobione drewno, dlatego naturalne stoły, regały, krzesła doskonale wpasują się w industrialny styl. Mieszkanie aranżowane na loft powinno być minimalistyczne, bez zbędnych dodatków czy akcesoriów. Zamiast tradycyjnych obrazów czy ozdób warto zdecydować się na zakup naturalnych roślin, które będą pełniły funkcję dekoracyjną.

Pusta przestrzeń

Przeglądając zdjęcia mieszkań urządzonych w stylu loft naszą uwagę zwracają duże, pozostawione wolne przestrzenie. Jeśli dysponujemy większym metrażem, zrezygnujmy z dokupywania dodatkowych mebli czy akcesoriów, których zadaniem będzie jedynie zapełnienie wolnego miejsca. Więcej pustych przestrzeni sprawi, że nasze mieszkanie będzie wydawało się bardziej przestronne i jednocześnie stylowe.  Jeśli naszym problemem jest zbyt mała powierzchnia do dyspozycji, wykorzystajmy szerokie lustra, które optycznie dodadzą wnętrzu kilka metrów. 

Wykorzystaj niestandardowe meble

Aby wyposażyć mieszkanie stylizowane na loft możemy z powiedzeniem skorzystać ze starych, nieużywanych mebli, a nawet antyków. Jeśli chcemy nadać im więcej charakteru możemy przerobić je wykorzystując papier ścierny, farby czy palnik. Wiele wykorzystywanych mebli możemy zupełnie zmodyfikować, nadając im inny wygląd, a nawet nowe przeznaczenie. Warto również zainteresować się oferowanymi na wyprzedażach starymi stołami, antykami, które również świetnie się sprawdzą w industrialnym wnętrzu. Dobrym pomysłem jest również wykorzystanie metalowych regałów, półek czy krzeseł.

Zrezygnuj z kolorowych dodatków

Urządzając mieszkanie w stylu loft warto postawić na kilka konkretnych kolorów, które będą powtarzały się w całym pomieszczeniu. Zrezygnujmy z mocnych intensywnych barw, które z industrialnego wnętrza zrobią bardziej nowoczesną aranżację. Wybierajmy kolory natury jak beże, brązy, a także szarości, czerń, biel. Warto ograniczyć pulę barw, dzięki czemu uzyskamy efekt ładu i porządku.

Dopasuj fakturę do wnętrza

Miękki, puszysty dywan jest wyjątkowo przyjemny w użytkowaniu, jednak nie wpisuje się w aranżację mieszania w stylu loft. W tym przypadku lepiej zrezygnować zupełnie z dywanu lub zdecydować się na gładką wersję w jednym kolorze. Podobną taktykę warto wykorzystać przy dobieraniu koców, poszewek na poduszki, pościeli. Lepiej wybrać gładki materiał, w jednolitym kolorze, który nie będzie wybijał się na tle wnętrza.

Mieszkanie urządzone w stylu loft zachwyci każdego gościa. Nie tylko będzie ono wyjątkowo przytulne, ale jednocześnie praktyczne i funkcjonalne. Spokojne kolory i brak drażniącego nadmiaru gwarantuje, że zrelaksowanie się po ciężkim dniu będzie wyjątkowo łatwe.