Żadnego wnętrza nie można nazwać urządzonym, dopóki nie znajdą się w nim dodatki. Poprzez takie drobne elementy wystroju nadaje się mu charakter i odzwierciedla swoją osobowość. Dzięki odpowiedniemu wyborowi akcesoriów można stworzyć w pomieszczeniu niepowtarzalny nastrój.

 

Ozdabiaj ściany

Wieszanie na ścianach obrazów, zdjęć czy grafik jest niepisanym obowiązkiem każdego, kto urządza wnętrza. Wszystkie ramy – duże i małe – są mile widziane właściwie w każdym pomieszczeniu, od kuchni, przez łazienkę, aż po salon. Można w nich umieścić dosłownie wszystko: zdjęcia rodzinne, napawające dumą dyplomy, stare reklamy w stylu vintage, a także obrazy, choć niekoniecznie przedstawiające jelenia na rykowisku.

 

Wypełniaj pustki

Puste przestrzenie na półkach i blatach dobrze jest chociaż częściowo ożywić stojącymi ramkami, figurkami czy pamiątkami z wakacji. Chociaż kupienie kilku tego typu akcesoriów zdecydowanie dodaje pomieszczeniu życia, to w doborze takich dodatków łatwo się zapomnieć, a umiar jest tu nieodzowny. I to nie tylko ze względów praktycznych: zbyt duża ilość bibelotów wygląda po prostu tandetnie.

 

Przytulne akcesoria

Jeżeli urządzasz pokój, w którym znajduje się sofa lub pokaźnych rozmiarów fotel, możesz je uzupełnić o poduszki. Zaszalej i wybierz takie, które na pozór zupełnie nie pasują do wnętrza: niech będą puszyste lub w odważne wzory. Nie chcesz, żeby rzucały się w oczy? Dopasuj ich kolor do koloru fotela czy sofy.

 

Zielono mi

Doskonałym dodatkiem pasującym do absolutnie każdego wnętrza jest wybrana przez ciebie roślina. W tej kwestii możliwości są naprawdę nieograniczone. W mieszkaniach można bowiem hodować szeroką gamę roślin o różnych wymaganiach, wymagających mniejszej lub większej uwagi. Nie tylko sama roślina jest ozdobą pomieszczenia, ale również doniczka, skrzynka lub koszyk, w którym zostanie umieszczona.

 

Nie tylko ozdoby

Niektóre dodatki mają charakter bardziej użyteczny niż dekoracyjny. Do takich akcesoriów zaliczamy przede wszystkim różnego rodzaju designerskie organizery, cieszące się dużą popularnością białe tablice, po których można pisać markerem, a także nieco bardziej tradycyjne niewielkie tablice korkowe.