Fotel jest niezbędnym wyposażeniem każdego domu i mieszkania. Tego rodzaju siedzisko powinno przyciągać nie tylko wygodą użytkowania, ale i wyglądem. Na rynku znajduje się całe mnóstwo różnego rodzaju foteli, spośród których można wybrać ten jedyny, całkowicie odpowiadający wymaganiom użytkownika. Zastanawiasz się, jaki typ powinien znaleźć się w zaciszu twojego domu? Podpowiedź znajdziesz poniżej!

 

Ulubione miejsce w domu

Odpowiednio wybrany fotel powinien przyciągać do siebie każdego domownika. Musi być idealnym miejscem do rozmyślania, czytania książki i zwykłego relaksu. Takie właśnie są tradycyjne fotele, oferujące duże siedzisko, szerokie oparcie i miękkie wypełnienie. Choć projektowanie tego typu foteli opiera się na kilku niezmiennych zasadach, efekty pracy nad meblem są bardzo różne: zmienia się ich kształt, wykończenie, materiał tapicerki i jego kolor. Wszystko po to, aby dopasować fotel właśnie do twojego pokoju.

 

Powiew nowoczesności

Rynek meblowy oferuje bardzo dużo modernistycznych modeli. Klienci znajdują wśród nich fotele-worki, które szczególnie mocno upodobali sobie najmłodsi użytkownicy, fotele wiszące, przenoszące całe wnętrze w zupełnie inny wymiar, a także nowoczesne designerskie fotele o wyszukanych kształtach, wykonane z nietypowych materiałów.

 

Ergonomiczny wybór

Dla tych, którzy większość czasu w fotelu spędzają z oczami wpatrzonymi w ekran komputera, najlepszą opcją są fotele biurowe. Są one bowiem projektowane z myślą o zdrowym kręgosłupie użytkownika i jego prawidłowej postawie. Ich kształt jest dostosowany do sposobu użytkowania: pozwala na wygodną, nieobciążającą dla kręgosłupa pracę przy komputerze. Wprawdzie wybór spośród tego typu foteli jest dość ograniczony, ale nic innego nie zastąpi siedziska dla osoby spędzającej przy biurku większość dnia.

 

Wspomnienie dzieciństwa

Ciekawą, choć stosunkowo rzadko wybieraną opcją fotela, jest fotel bujany. Wcale nie jest powiedziane, że jest on przeznaczony tylko dla seniorów. Dorośli powinni też przyznać, że korzystanie z niego sprawia im równie dużą frajdę, co dzieciom. Zresztą taki fotel pasuje nie tylko do wnętrza domu – w lecie można też umieścić go na ganku czy tarasie i cieszyć się nim w promieniach słońca.