Coraz więcej osób decyduje się na zdalną pracę domową kosztem obecności w firmowych biurach. Te domowe w dzisiejszych czasach muszą być wyposażone przede wszystkim w komputer oraz drukarkę. Podpowiadamy, jak dbać o tego typu urządzenia, aby te charakteryzowały się niezawodnością oraz gotowością do działania w każdej chwili. 

Notebook zamiast komputera stacjonarnego

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia domowego biura jest oczywiście komputer. Coraz częściej domowi pracownicy decydują się na korzystanie z notebooka kosztem komputera stacjonarnego. Otwiera to przed nimi dużo więcej możliwości, ale przede wszystkim umożliwia przemieszczanie się z urządzeniem pomiędzy domem a biurem. Laptop nie wymaga także sporego nakładu sił w kwestii utrzymywania czystości. Tego typu elektronika nie jest podatna na zbieranie kurzu aż w takim stopniu, w jakim robi to komputer stacjonarny. Jak więc dbać o notebooka, aby ten mógł nam posłużyć jak najdłużej?

Przede wszystkim warto zadbać o to, aby układ chłodniczy notebooka nie miał utrudnionej pracy. Co to oznacza? Należy wystrzegać się używania komputera na nierównych powierzchniach typu kołdra lub koc. Idealnym miejscem do korzystania z notebooka będzie twarda powierzchnia, którą umożliwia oczywiście klasyczne biurko. Dodatkowo raz na jakiś czas warto przeczyścić wszystkie gniazda komputera. Najlepiej użyć do tego sprężonego powietrza, które gwarantuje nam wyczyszczenie nawet najbardziej niedostępnych miejsc. Zewnętrzną obudowę należy regularnie czyścić zwilżoną szmatką. Warto także zadbać o wnętrze naszego komputera. Zainstalowanie oprogramowania antywirusowego oraz regularna aktualizacja systemu operacyjnego zadbają o bezpieczeństwo naszych danych.

Drukarka na liście obowiązkowych urządzeń biurowych

Bardzo popularne wśród urządzeń domowego biura są również drukarki. Ostatnimi czasy sporym zainteresowaniem cieszą się zarówno te atramentowe, jak i laserowe. Kwestie dbania o czystość drukarek ograniczają się do regularnego przetarcia sprzętu ściereczką. Najlepiej, aby była ona wykonana z mikrofibry. Dbać musimy także o materiały eksploatacyjne. Należy je regularnie wymieniać oraz nie dopuszczać do sytuacji, w której atrament przez dłuższy czas nie będzie używany. W ten sposób doprowadzimy do zaschnięcia tuszu i zapchania dyszy, a to bardzo krótka droga do odwiedzenia serwisu.

Domowa drukarka – jakie koszty poniesiesz

Koszty regularnej wymiany materiałów eksploatacyjnych można zminimalizować, decydując się na nieoryginalne tusze do drukarek. Są one bezpieczne dla urządzenia i można je kupić na stronie https://www.profibiuro.pl/tusze-c-86.html. Tanie tusze to bardzo dobry sposób na zaoszczędzenie nawet kilkuset złotych w skali roku. W sposobie użytkowania nie różnią się one niczym w porównaniu do oryginalnych kartridży, a w kilku przypadkach otrzymujemy tusze o zwiększonej pojemności względem konkurencji z logo producenta na opakowaniu.

Komputer stacjonarny lub notebook i drukarka to tak właściwie jedyne obowiązkowe sprzęty elektroniki użytkowej, które musi posiadać każde domowe biuro. O tym ile dokładnie będą w stanie nam posłużyć, decyduje przede wszystkim sam użytkownik. Odpowiednie dbanie o laptopa i drukarkę sprawi, że będzie nam ona przydatna przez okres zdecydowanie dłuższy od dwuletniej gwarancji producenta.