Produkty duńskiej marki Green Gate słyną z doskonałej jakości, minimalistycznego designu i niestandardowego podejścia do klasycznego wzornictwa. Piękne i funkcjonalne naczynia wykonane z wysokogatunkowej porcelany zachwycą zarówno zwolenników prostoty i innowacyjnych rozwiązań, jak i wielbicieli sztuki zdobniczej minionych epok.

Klasyka w nowoczesnym wydaniu

Twórcy skandynawskiej marki, Jesper i Mona Christiansen, opracowując kolejne projekty niezwykłych filiżanek, talerzy czy półmisków, korzystają z przygotowanego przez siebie archiwum dziewiętnastowiecznego francuskiego wzornictwa. Wybierają najpiękniejsze desenie i umieszczają je na porcelanowych naczyniach. Unowocześniają dawne, ręcznie malowane motywy i dostosowują je do współczesnych trendów i potrzeb. Klasyczne wzory zyskują zupełnie nowe życie. Zestawione ze standardami skandynawskiego stylu i designu prezentują się wyjątkowo efektownie. Porcelana Green Gate ozdabiana jest romantycznymi, subtelnymi kwiatami, płatkami śniegu, fantazyjnymi żłobieniami i innymi eleganckimi motywami. Dekoracyjne i praktyczne naczynia wyśmienicie dopełniają aranżowane wnętrza, szczególnie te urządzone w stylu skandynawskim, staroangielskim, prowansalskim, eklektycznym i glamour.

Niebanalne produkty

Duńscy projektanci każdego sezonu wzbogacają ofertę marki o nowe kolekcje inspirowane tradycyjnym wzornictwem. Wśród starannie wykonanych przedmiotów z porcelany, w ofercie Green Gate pojawiają się m.in. dzbanki, talerze i talerzyki, kubki, szklanki, termosy, pudełka, miski i patery. Każdy wyróżnia się najwyższą jakością i odpornością ścieranie, dlatego spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Oprócz wyrobów z porcelany skandynawska firma projektuje i produkuje komplety pościeli, świeczniki, obrusy, serwetki, sztućce, bieżniki, narzuty, rękawice kuchenne, fartuszki, ozdoby świąteczne, akcesoria piknikowe, a nawet plecaki i szlafroki.

Filozofia marki

Mona i Jesper Bjørn Christiansenowie wierzą, że w świecie pełnym stresu i pośpiechu proste, pozornie banalne momenty spędzone w domowym zaciszu mogą być najpiękniejsze. Chwile dzielone z najbliższymi szczególnie zapadają w pamięć. Dlatego twórcy marki Green Gate pracują nad przedmiotami pozwalającymi na wykreowaniu atmosfery spokoju i bezpieczeństwa. Ceniąc harmonię i prostotę, projektują naczynia i inne akcesoria, dzięki którym nasze mieszkania mogą stać się jeszcze bardziej przytulne, przyjazne i komfortowe. Christiansenowie wierzą, że porcelana Green Gate inspiruje do celebrowania codzienności i wyrażania uczuć, dlatego że powstała dzięki pasji i wielkiemu zaangażowaniu. Łącząc innowacyjny design ze skandynawską filozofią harmonijnego życia oraz unowocześniając wzory wyszukane w archiwach sztuki minionych epok, firma nieustannie wzbogaca ofertę o następne, rewelacyjne propozycje elementów dekoracyjnych i funkcjonalnych naczyń. Sukces marki wynika ze sprawnego łączenia elegancji, ciekawego podejścia do tradycji i precyzji wykonania, co można zauważyć w każdym z zachwycających wyrobów

Niezwykła porcelana Green Gate zyskała uznanie wśród miłośników wyjątkowych przedmiotów. Jej urzekający wygląd i nieprawdopodobna wręcz uniwersalność sprawiają, że wyroby duńskiej marki często stają się nieodłącznym elementem wyposażenia kuchni. Warto pamiętać, że znakomite wyroby z porcelany sprawdzą się zarówno w przypadku nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych wystrojów wnętrz.