Plan to jedno, a realizacja to drugie. Jednak, aby właściwie wszystko zrealizować, pierw wszystko właściwie się planuje. Poznajmy kilka niezbędnych faktów tyczących się garaży oraz bram garażowych.

Garaż – przydatny dodatek do domu

Garaż stawia się na dwa różne sposoby. Pierwszy to garaż dobudówka do domu, a więc stanowiący z domem jedną bryłę. Drugi to garaż wolno-stojący obok domu, a więc stanowiący z domem dwie bryły. Garaż okazuje się elementem niemal równie koniecznym co dom. Otóż w domu żyjemy, ale samochodem podróżujemy w różne miejsca, choćby do pracy, do szkoły, czy do sklepu. Warto więc, aby i samochód posiadał swoje przysłowiowe cztery kąty i nie niszczał od warunków środowiskowych. Garaż aczkolwiek może się też przydać jako swojego rodzaju schowek czy magazyn dla rzeczy, które nie muszą koniecznie stać w domu, choć w domu się przydają.

Brama garażowa – niezbędny element garażu

Planując dom, trzeba pamiętać o jego realizacji, a więc między innymi wszystko odpowiednio wymierzyć. Tyczy się to też garażu oraz bramy garażowej. Bramy wykonywane przeważnie z materiału drewnianego, plastikowego, aluminiowego, metalowego lub szklanego, również odgrywają ważną rolę przy garażu. Oto ich kilka rodzajów:

Bramy garażowe numer 1 – panelowe bramy

Bramy garażowe, które otwiera się i zamyka na zasadzie panelowej, nazywa się bramami panelowymi. Do ich otwarcia trzeba podnieść panel równolegle do podłoża. Do ich zamknięcia należy opuścić panel prostopadle do podłoża. Bramy te wymagają rezerwy miejscowej przed garażem.

Bramy garażowe numer 2 – skrzydłowe bramy

Bramy garażowe, które otwiera się i zamyka na zasadzie skrzydłowe, nazywa się bramami skrzydłowymi. Otwiera się je na zewnątrz lub do wewnątrz. Podobnie się je zamyka. Bramy te wymagają rezerwy miejscowej przed garażem.

Bramy garażowe numer 3 – segmentowe bramy

Bramy garażowe, które otwiera się i zamyka na zasadzie segmentowej, nazywa się bramami segmentowymi. W celu ich otwarcia składa się panele do góry. W celu ich zamknięcia rozkłada się panele do dołu. Bramy te nie wymagają rezerwy miejscowej przed garażem.

Bramy garażowe numer 4 – rolowane bramy

Bramy garażowe, które i otwiera się i zamyka na zasadzie rolowanej, nazywa się bramami rolowanymi. Zamierzając je otworzyć trzeba złożyć rolkę ku górze. Zamierzając je zamknąć należy rozłożyć rolkę ku dołowi. Bramy te nie wymagają rezerwy miejscowej przed garażem.

Sprawdź bramy garażowe w anexokna.pl.