Kuchnia jak żadne inne pomieszczenie to przestrzeń, która mieści w sobie najwięcej akcesoriów, produktów i sprzętów. Jest też sercem domu, w którym spędzamy najwięcej czasu. Posiłki w niej przyrządzone trafiają na nasze talerze. Z tych wszystkich powodów i wielu innych, miejsce to powinno być zaplanowane ze szczególną dozą uwagi i przemyślenia. Funkcjonalne gadżety do kuchni – zorganizuj przestrzeń wokół siebie, to poradnik zawierający wiele przydatnych narzędzi, które pomogą ci skutecznie zaaranżować przestrzeń kuchenną.

Pudełka na półprodukty

Wszelkiego rodzaju pojemniki, pudełka i puszki, które pozwolą ci na przesypanie produktów takich jak makaron, przyprawy czy kawa z opakowań, to nieoceniona pomoc w organizacji twojej kuchni. Dzięki nim posegregujesz półprodukty np. wg kategorii czy ilości posiadanych zapasów. Pudełka te mają nie tylko funkcjonalny aspekt, ponieważ zabezpieczają one żywność przed wilgocią oraz dostaniem się do nich drobnoustrojów. W porównaniu do plastikowych opakowań, w których je kupujesz, nie rozrywają się i tym samym nie wysypują się z nich produkty. Dzięki nim już nigdy w twoich szafkach nie będzie rozsypywał się groch czy makaron.

Organizery na sztućce i akcesoria

W kuchni używamy nie tylko sztućców, ale również wielu innych przyrządów, które najczęściej wrzucamy do jednego miejsca. Powoduje to znaczne utrudnienia w poszukiwaniu odpowiedniej chochli czy łopatki. Istnieją jednak tzw. organizery, które pomogą ci zapanować nad wszystkimi potrzebnymi w kuchni narzędziami. Są to wkłady do szuflad, które dzięki temu, że są uzupełnione w przegródki, pomagają w posegregowaniu twoich przyrządów tak, aby każdy znalazł swoje miejsce i był możliwie szybki do zlokalizowania.

Stojak na noże

Warto zwrócić uwagę na fakt, zwłaszcza tych najostrzejszych, że noży nie powinno trzymać się z innymi przyrządami używanymi w kuchni. Łatwo bowiem o nieszczęśliwy wypadek. Co więcej należy zadbać, aby były one schowane przed dziećmi. Dlatego nisko położone szuflady nie wchodzą w grę. Stojak na noże dodatkowo zabezpiecza je przed tępieniem oraz drobnoustrojami. Jest on na tyle mobilny, że można z łatwością wstawić go do wyższych szafek, dzięki czemu dzieci nigdy się do nich nie dobiorą.

Dodatkowe półki w lodówce

Lodówka to miejsce, w którym najczęściej brakuje miejsca. Ciągle trzeba coś przestawiać, aby coś innego dosięgnąć, coś przelewać, aby coś innego się zmieściło. Dzieje się tak, ponieważ lodówki nie zawsze są prawidłowo zaprojektowane. Na rynku istnieją jednak dedykowane specjalnie do lodówki półki i organizery, które pomogą walczyć ci z ciągłym chaosem. Często możesz wstawić do niej całe półki albo talerze obrotowe, na których umieścisz słoiki z przetworami z dłuższą datą ważności. Dzięki temu nie będzie trzeba przekładać ich w nieskończoność, wystarczy obrócić talerz, aby znaleźć słoik ulubionego dżemu.

Funkcjonalne gadżety do kuchni nie są dużym wydatkiem. Często są to kwoty, które nie obciążają budżetu, a mogą bardzo pomóc w zorganizowaniu przestrzeni kuchennej, która jest tak ważna dla każdego domownika.