Aranżacja salonu fryzjerskiego jest nie lada wyzwaniem! Warto przemyśleć wystrój, aby wnętrze było gustowne i funkcjonalne. Klient, oceniając wizytę weźmie pod uwagę nie tylko wykonaną usługę i personel. Znaczenie ma również atmosfera i wystrój salonu fryzjerskiego, na który składają się nie tylko meble fryzjerskie. W jaki sposób uatrakcyjnić wnętrze? Na jakie dekoracje warto postawić?

Salon fryzjerki – wnętrze

Bezsprzecznie, meble do salonu fryzjerskiego są niezbędne w jego aranżacji – fotel, lustro, myjnia, podnóżek, pomocnik, hoker czy taboret – tych elementów nie może zabraknąć! W poszukiwaniu nowoczesnego i praktycznego wyposażenia zerknij tutaj: https://modnakaja.pl/pl/meble-fryzjerskie-oferta-48h, i nie bądź zdziwiony atrakcyjnością cen.

Wnętrze powinno być dopasowane do rodzaju prowadzonej działalności, a poszczególne elementy muszą być spójne i współgrać ze sobą. Całość powinna wpisywać się w gusta klientów i zachęcać ich do wizyty. Salon fryzjerski jest jednocześnie miejscem wykonania usługi i strefą relaksu. Ważne są umiejętności, profesjonalny sprzęt i klimat, który można uzyskać dzięki dekoracjom.

Salon fryzjerski – dekoracje

Wyposażenie kupione i ustawione, a wnętrze nadal wydaje się puste? Zastanawiasz się jak sprawić, aby salon fryzjerki był przytulny? Estetykę wnętrza dopełnią:

Motywy fryzjerskie

Ściany mogą być dekorowane poprzez:

 • Plakaty, obrazy – dostęp do ogromnej liczby wzorów, ułatwi dobór do pozostałych elementów wystroju.
 • Naklejki – dzięki nim udekorujesz miejsce pracy, nadając wnętrzu przytulnego charakteru.
 • Napisy – sprawdzają się na mniejszych powierzchniach.
 • Fototapety – dlaczego warto? Są tanie, odporne, trwałe i estetyczne! Fototapeta daje ciekawe możliwości aranżacyjne – możesz umieścić ją na jednej ścianie albo na suficie.
 • Tablice korkowe
 • Ramki i antyramy

Gadżety

Akcesoria do pracy wcale nie muszą być nudne! Postaw na estetyczne narzędzia, przechowuj je w atrakcyjnych wizualnie przybornikach.

Kwiaty

Możesz zdecydować się na żywą lub sztuczną roślinność. Kwiaty możesz ustawić w szklanych wazonach lub kolorowych doniczkach. Pamiętaj jednak o zasadzie współgrania poszczególnych elementów! Zielone akcenty sprawią, że wnętrze stanie się bardziej przytulne, a klient będzie mógł się w nim odprężyć.

Dekoracyjne elementy wystroju

 • Efektowne żyrandole
 • Ozdobne lustra

Dodatkowe elementy

 • Zapach – wizytę umilić może odprężająca aromaterapia. Niech w powietrzu unosi się delikatna woń. Świetnie sprawdzają się świeczki zapachowe!
 • Muzyka – kojące dźwięki ułatwią relaksację. Odpowiedni repertuar wpłynie pozytywnie na samopoczucie, muzyka będzie sprzyjać swobodniejszej atmosferze i lepszemu budowaniu relacji. Ujmujące dźwięki sprawią, że zapadająca cisza nie będzie niezręczna.
 • Certyfikaty i dyplomy – zadbaj o wizerunek, pokaż klientom, że ciągle się szkolisz i podnosisz swoje kompetencje.

Sensoryczne doznania wzbudzają emocje, dlatego ożyw różnymi dekoracjami wnętrze salonu fryzjerskiego. Oddziaływanie na wszystkie zmysły sprzyja zadowoleniu i dłuższemu zapadnięciu w pamięć klienta. A przecież o to chodzi!